Haber

BDDK’dan Dolandırıcılık Uyarısı: “Uygulamayı indirmeyin”

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), artan şikayetler üzerine vatandaşları telefon görüşmelerine ve uygulama indirmeye karşı uyardı.

Dolandırıcılar vatandaşların parasını çalmak için her geçen gün yeni teknikler bulurken, telefon dolandırıcılığı hâlâ zirvede.

BDDK’dan yapılan yazılı açıklamada, kendilerini BDDK çalışanı olarak tanıtan şahısların, banka müşterilerinin kurumun santral numarasından aradıkları izlenimini vererek cep telefonlarına uygulama indirmelerini sağlayarak dolandırmaya çalıştıkları belirtildi.

Açıklamada, dolandırıcılığa maruz kalmamak için dikkatli olunması gerektiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için, kendilerini BDDK personeli olarak tanıtan ve bankacılıkta kullanılan kişisel bilgileri isteyen kişiler, işlemler yapma, cep telefonlarına uygulama indirme, kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri isteme asla güvenilmemelidir.” “Kişisel bilgilerin korunmasına azami özen ve dikkatin gösterilmesi büyük önem taşımaktadır.”

BDDK’nın paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu