Haber

370 kişinin hayatını kaybettiği sitenin firari müteahhidi, alışveriş merkezinde depremzedeler tarafından yakalandı

Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem, Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi Emlak Bankası Konutları 1. Kısım’da bulunan 96 daireden oluşan 6 blokta hasar gördü. çöktü. Yaklaşık 400 kişinin yaşadığı düşünülen blokların enkazından 370 kişinin cansız bedeni çıkarıldı.

Depremin ardından evlerin müteahhidi Mehmet Özat hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Firari olan Özat’ın Ankara Bilkent AVM’de depremzedeler tarafından tanındığı ve yakalanarak polise teslim edildiği belirtildi.

”O BEN DEĞİL DEMİŞTİ”

Özat’ı alışveriş merkezinde tanıyıp polise teslim eden, aynı zamanda annesi dahil 10 yakın akrabasını Emlakbank Evleri’nde kaybeden Sinem Boyacı, olayın ardından Cumhuriyet’ten Çağdaş Bayraktar’a şu açıklamayı yaptı: :

“Bilkent AVM’deyken onu gördüm. Önce ‘Ben o değilim’ dedi. Daha sonra kimliğini göstermesini istediğimde titremeye başladı. Arandığımdan haberi olmadığını söyledi, kaçmaya çalıştığında kolundan tutarak durdurdum. Daha sonra önce AVM güvenliği, ardından da polis geldi. Karakolun önünde bekliyoruz. Bu kişiden şikayetçi olan binlerce kayıp yakını var. “Adaletin yerini bulmasını, yakınlarımızın huzur içinde uyumasını istiyoruz.”

Özat’ın yakalanıp polise ihbar edildiği anlar sosyal medyada da gündem oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu