Haber

Ukrayna, Rusya’nın saldırı iddiasını yalanladı

Ukrayna Ordusu Güney Operasyon Komutanlığı Sözcüsü Natalya Gumenyuk, Rusya’nın “Ukrayna ordusuna ait insansız deniz aracının Karadeniz’de bir Rus savaş gemisine saldırmaya çalıştığı” iddiasını yalanladı.

Gumenyuk düzenlediği basın toplantısında, Rusya’nın Ukrayna ordusuna ait insansız deniz aracıyla Karadeniz’in güneybatısında sivil bir gemiye eşlik eden bir Rus savaş gemisine başarısız bir şekilde saldırmaya çalıştığı iddiasına tepki gösterdi.

İlgili Makaleler

Rusya Savunma Bakanlığı’nın bu açıklamasını “provokasyonlardan biri” olarak nitelendiren Gumenyuk, “Hiçbir kanıt veya gerçek sunulmadı, sadece (Rusya) Savunma Bakanlığı’nın tavrı var, başka bir şey yok. Deneyen armatörleri korkutmak olabilir. ile işbirliği yapmak için kullanılan ifadeler.

Gümenyuk, Rusya’nın Ukrayna’nın imajını zedelemek için Karadeniz’de provokasyonlar hazırlıyor olabileceğini daha önce açıkladıklarını hatırlattı.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ait insansız deniz aracının Karadeniz’in güneybatısında sivil bir gemiye eşlik eden Rus savaş gemisine başarısız bir saldırı düzenlediğini belirterek, Ukrayna aracının tespit edildiğini ve zamanında yok edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu