Haber

Turgutlu Belediyesi 2023 asfaltlama sezonunu açtı

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2023 yılı asfaltlama dönemi çalışmaları, düz yollar başta olmak üzere kent merkezindeki birçok noktada kesintisiz olarak sürdürülüyor.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından planlanan çalışmalar kapsamında İncirlibük mevkiinde düz yolda tamamlanan 2500 metrekarelik asfaltlama çalışmasının ardından Davutlu’da 2500 metrekarelik asfalt serimi yapıldı.

İlgili Makaleler

Ovayı şehir merkezine bağlayan Hatboyu, Atalay ve Sulu caddelerinde toplam 11 bin metrekare asfalt serim çalışması yapıldı. Çalışmalar sonucunda toplam 16 bin metrekare asfalt serim işlemi tamamlanarak çiftçi ve üreticilerin en temel sorunlarından biri olan yol sorunu giderildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın göreve başlamasının ardından 2020 yılında kendi imkanlarıyla asfalt şantiyesi kuran Turgutlu Belediyesi, düz yollarla kent genelinde 152 kilometre asfalt döşedi. 2023 yılı için planlanan çalışmalar kapsamında 80 kilometre asfaltlama çalışması hedefleniyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı gruplar bakım-onarım, onarım ve yenileme işlemlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir. Ekipler tarafından Çepnibektaş ve Çepnidere mahalleleri ile Dündar, Gökmen, Yaldız, Yeni, Düz, Gültekin, Celep, Ofis caddelerinde parke onarımları tamamlandı. Ekipler, kentin en değerli gelir kaynaklarından biri olan sofralık üzüm hasadı öncesi çiftçilerin rahat ve sorunsuz seyahat edebilmesi için Urganlı Mahallesi’ndeki düz yollarda da yol bakım ve onarım çalışması yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Halidiye Camii’nin içini boyamaya devam ediyor. Ekipler çevre ve peyzaj çalışmalarını Barış Manço Parkı’nda sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Başkanımız Çetin Akın önderliğinde asfalt şantiyemizi kurduktan sonra vatandaşlarımıza sadık ve sorunsuz yol hizmeti verebilmek adına asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belirlenen program dahilinde eş zamanlı asfaltlama ve yol yenileme çalışmalarımız devam edecek, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu