Yaşam

Tinder’da dolandırılan Cecilie Fjellhøy uygulamayı yeniden kullanmaya başladı

Tinder uygulamasında Simon Leviev takma ismiyle tanınan erkek tarafından dolandırılan Cecilie Fjellhøy, uygulamaya geri döndüğünü ve reality televizyon programına katılacağını duyurdu. Fjellhøy, Leviev tarafından dolandırılan bayanların yer aldığı Netflix imali “Tinder Avcısı” (Twinder Swindler) belgeselinde de konuşmuştu.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre, benzer olayların yaşanmaması için kampanyalar yürüten Cecilie, özellikle polisin ve sağlık çalışanlarının bu konuda eğitilmesini talep ediyor.

İDDİALARI REDDETTİ

Gerçek ismi Shimon Hayut olan Simon Leviev, Tinder’da tanıştığı bayanlara çeşitli saldırganlar tarafından amaç alındığını ve taarruzlara maruz kaldığını söyleyerek, onlardan maddi dayanak istemeye başladı. “Twinder Swindler”da konuşan Cecilie, bu müddette Leviev’e yüz binlerce dolar verdiğini belirtti.

Leviev ilk 2015’te Finlandiya’da iki kadını dolandırmakla suçlanmış ve daha sonra 2019 yılında Cecilie’in tezleriyle ilgisi olmayan dört başka dolandırıcılık olayında hatalı bulunmuş ve 15 ay mahpus cezasına çarptırılmıştı. Beş ay sonra hür bırakılan Leviev, kendisine yöneltilen tezleri reddediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu