Haber

Süper Lig hakemi Ümit Öztürk depremzedelerin yaralarını sarmak için gönüllü oldu

SPOR Toto Üstün Lig hakemlerinden Ümit Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin depremden bu yana depremzedelere yönelik yardım çalışmalarına seve seve dahil oldu. Öztürk, “Depremde manevi yıkım, maddi yaralardan daha şiddetlidir. Hep birlikte tek yürek olacağız ve hepsinin üstesinden geleceğiz.”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Denizli’den bölgeye 300’den fazla yardım TIR’ı gönderildi. Bölgede evleri yıkılan çok sayıda kişi AFAD koordinasyonunda Denizli’ye getirilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları başta olmak üzere otel ve apartmanlara yerleştirildi. Bu kapsamda depremden etkilenen yaklaşık 10 bin kişi Denizli’ye getirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi, depremde evlerini kaybeden ve büyük emeklerle hayatlarını kurtaran depremzedelerin giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde giyim mağazası kurdu. Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan kışlık giysiler, gönüllüler tarafından bedenlerine göre ayrılarak mağazaya taşınıyor. Merkeze gelen depremzedeler mağazaya girerek mont, kazak, çorap, ayakkabı gibi ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabiliyor. Mağazada bir günde yaklaşık bin kişinin giyim ihtiyacı karşılanıyor.

Mağazada çalışan gönüllülerden Ümit Öztürk, Süper Toto Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk de depremden bu yana yapılan yardım çalışmalarına katılarak tırlara yardım malzemesi yükledi. Ardından depremzedelerin yaralarını sarması için oluşturulan dükkânda isteyerek çalışıyor. Mağazada gece gündüz koli taşıyan ve kıyafetlerin sıralanmasına yardımcı olan hakem Ümit Öztürk, depremzedelere moral vermeye çalışıyor.

Son depremden 4 gün önce 2 Şubat’ta Konyaspor-İstanbulspor maçını yöneten hakem Öztürk, “Bu maçtan 4 gün sonra deprem oldu. Tüm ülkemizin başı sağolsun. Bu yaralar nasıl geçer bilmiyorum. iyileştik ama formda hep birlikte tek yürek olup bunu başarmak için birlikte çalışacağız.Aşacağız.Manevi yıkım maddi yaralardan daha şiddetlidir.Bunu birlikte aşacağız.Hakem arkadaşlarımızı aileleriyle birlikte kaybettik. Deprem.Hakem adayları var.Evini yıkanlar var.Bizim için kolay değil.Hepimizin kayıpları var.13 milyon nüfus etkilendi.Herkesin bir yakını depremde hayatını kaybetti.Bizde deprem oldu. Haberi aldığımızdan beri depremzedelere yardım etmeye çalışıyoruz.Sembolik olarak buradayım.Burada herkes mesai kavramına bakmadan depremzedeler için canı gönülden çalışıyor.Diğer hakem arkadaşlar da buraya geliyor.Yardımcımla her zaman buradayız O. adam Gökhan Bilir. Sen burada değilsin, ben buradayım, biz buradayız. İnanılmaz bir ekipleri, istekli bir orduları var. ayrılıyoruz Daha sonra mağazaya aktarıyoruz. Depremzedelere seçtikleri eserleri veriyoruz” dedi.

lacin-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu