Haber

AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, URAYSİM Projesi’ni eleştirdi

AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP’li milletvekillerinin Milli Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM) Projesi’ne ilişkin açıklamalarını eleştirdi.

Reyhan yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı URAYSİM’i engelledi. CHP’li milletvekili gündemi başka yöne çekmeye çalışıyor. Yılmaz Büyükerşen 24 yıldır şehrimizi yönetiyor. Eskişehirliler artık taklit tasarımlarla heykel ve merdivenlerden fazlasını görmek istiyor. CHP’li milletvekili sormak istiyor” Sayın Bakanımızın kendi belediye başkanlarına soramadığı soruları ise, “Çevresindeki yollarda bir sıkıntı varsa şehir içi trafiği taşımaya çalıştığı içindir. Şehirde yaşayanlar bir yerden bir yere ancak çevre yolunu kullanarak gidebiliyor. Transit geçiş için kullanılması gereken bir yol şu anda şehrin tüm yükünü kaldırmaya çalışıyor. Bu yolu yapmak, hakkında soru soramayacağınız belediye başkanınızın göreviydi.”

“URAYSİM’in gerçekleşmesine karşı çıkan Büyükerşen’dir”

Eskişehir’de yeni yolların açılmadığını belirten Reyhan, şöyle devam etti:

“Geniş refüjleri birer metre aşağı indirerek kangrene dönüşen trafiği rahatlatmaya çalışıyorsunuz. CHP’li belediyeler ‘kamulaştırma bedelini ödemeyeceğiz’ diyerek kent merkezindeki tüm yeşil alanları yapılaşmaya açtı. Belediye başkanınız” çağ dışıdır.URAYSİM Projesi’nin gerçekleştirilmesine karşı çıkan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’dir.İstihdamı ve kalkınmayı engellemektedir.Mahkeme kararları ve bilirkişi raporları konusunda Bakanımıza yaptığı öneri doğrultusunda,görüldüğü durumlarda hassasiyet Büyükerşen ve bürokratları yargılanıyor “CHP ve belediye başkanına rağmen süreçteki eksiklikler tamamlanacak ve URAYSİM Eskişehir’e çok yakışacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu