Haber

Yatırım Finansman ve TOSFED işbirliğiyle deprem bölgesinde çocuklarımız için simülatör tır yola çıkıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından deprem bölgesindeki çocuklarımız için özel olarak hazırlanan yarış simülasyonu ve eğitim tırı Yatırım Finansman’ın ana aracıdır.
“Yaşama Değer Katar” sloganıyla destekleniyor. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca depremden etkilenen 11 ilimizde çocuklarımıza ulaşacak olan proje, depremzedelerimizin rehabilitasyon süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

TOSFED, 2022 yılında Taşınabilir Eğitim Simülatörü projesi ile Anadolu’da 58 ili ziyaret ederek yaklaşık 17.500 ilkokul çocuğuna yarış simülasyonu deneyimi yaşattı. Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ardından depremzedelerimize ulaşmayı hedefleyen TOSFED, Türkiye’nin ilk sermaye piyasası kurumu olan Yatırım Finansman’ın ana sponsorluğunda kapsamlı bir projeye başlıyor. İlkokul ve ortaokul çocuklarımıza simülatör deneyiminin yanı sıra Taşınabilir Eğitim Simülatörü tırında pedagoglar ve canlı bir maskot figürü eşliğinde etkinlik ve kitap dağıtımı yapılacak.

Resmi makamlarla koordineli olarak 11 ildeki çadır veya konteyner kentler ile okulları ziyaret edecek projeyi değerlendiren TOSFED Başkan Yardımcısı Nisa Ersoy, “Deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaşacak yeni bir projeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Federasyonumuzun düzenli olarak yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde, çocuklarımıza yansıtacağımız böylesine anlamlı bir projeye büyük bir temel atarak bizimle birlikte yola çıkan Yatırım Finansman’a şükranlarımı sunuyorum. geçen yıl Anadolu’da hayata geçirdiğimiz ve tek amacı bölgedeki çocuklarımızın yüzünü güldürmek olan proje.’ sözlerini söyledi.

Yatırım Finansman Menkul Pahalar Genel Müdürü Eralp Arslankurt, “Türkiye’nin ilk aracı kurumu olarak, yaşadığımız deprem felaketinin ilk anından itibaren bölgeye desteğimizi kesintisiz olarak sürdürüyoruz. TOSFED ile birlikte bu projenin temellerini atarken, deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaşıp yüzlerini güldürebildiğimiz için çok heyecanlıyız” dedi. sözleri ile takdir topladı.

Ana sponsorluğunu Yatırım Finansman ile irtibat ajansı olarak De Marke ve simülatör tedarikçisi olarak Apex Racing’in üstlendiği proje kapsamında; 8 Mayıs’ta Kahramanmaraş’tan yola çıkacak Portatif Eğitim Simülatörü tırı, Mayıs ve Haziran aylarında sırasıyla Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Elazığ illerini ziyaret edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu