Haber

Suluova MYO’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri düzenlendi

Suluova Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret Günü bahisli seminer düzenlendi.

MYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve bayana yönelik şiddet ile gayretin her tarafıyla ele alındığı programda, bayana yönelik şiddet cinsleri, şiddetin boyutları, nedenleri, şiddetten en çok etkilenen kümeler, uğraş yolları ile idari teknikleri ve mağdur takviye hizmetleri hakkında Öğretim Vazifelisi Gamze Yüksel ile Şiddeti Tedbire Amasya Merkez Müdürü Azize Doyran tarafından sunumlar eşliğinde bilgilendirmeler yapıldı.

Kadına şiddetin insanlık hatası olduğuna dikkat çeken MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat Karavin, bayana yönelik şiddet ortamında büyüyen çocukların da ileride buna meyilli olduğunu ve şiddetin toplumun tüm kısımlarına tesir edebildiğini hatırlattı. Şiddetin her türlüsünün bayan haklarını tehdit ettiğini anlatarak bayana yönelik şiddeti önlemek için toplumun her kısmına sorumluluk düştüğünü tabir edip hassaslığa davet etti.

Katılımcılara ve öğrencilere teşekkür eden Murat Karavin, seminere katılarak bilgilendirmelerde bulunan İlçe Jandarma Kumandanı Teğmen Ramazan Alagül, İlçe Emniyet Müdürü Engin Erkul, İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Gülay Uzman, Şiddeti Tedbire Amasya Merkez Müdürü Azize Doyran ve MYO öğretim vazifelisi Gamze Yüksel’e iştirak ve teşekkür evrakı takdim etti.

Seminerin soru-cevap kısmında ise salonda yer alan öğrencilerin husus hakkında yönelttikleri sorular yetkililer tarafından cevaplandı. Program sonunda açılan stantları ziyaret eden iştirakçilere husus hakkında hazırlanan broşürler verilerek bilgilendirmeler yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu