Ekonomi

REEDR hedefi tutturamazsa halka arz yatırımcısına ek hisse verecek

Reeder Teknoloji 13-14-15 Eylül tarihlerinde 9,30 TL’den halka arz ediliyor. Talepler, belirtilen halka arz tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında iletilebilecek.

Reeder Teknoloji’nin, 2023 ve 2024 yıl sonu için taahhüt ettiği FAVÖK ve net kâr tutarına ulaşamaması halinde yatırımcılara ilave hisse verme taahhüdü bulunmaktadır. Bu taahhütte, 2023 ve 2024 yıl sonu için taahhüt ettiği FAVÖK ve net kâr tutarını yakalayamaması durumunda yatırımcılara ilave hisse verme taahhüdü bulunmaktadır. 2023 sonu paylaşıldı.

Şirket, verdiği bu taahhüdün gerçekleşmemesi halinde farklı olasılıklara göre yüzde 50’ye kadar ilave pay ödeyecek.

Kimler faydalanacak?

Reeder’in taahhüt ettiği FAVÖK tutarına ve net kâr tutarına ulaşamaması, halka arz sırasında satın alınan payların bulunması, halka arz sırasında satın alınan payların kesintisiz olarak hesapta tutulması ve ilave payların hiçbir surette satış bedelinin yüzde 50’sini geçememesi yatırımcının halka arz sırasında aldığı pay büyüklüğü.

Şirketin halka arz süreci %20 indirimle 9,30 TL’den başladı. Toplam 215 milyon TL nominal değerli hisse halka arz edilecek, yüzde 85’i ise yerli bireysel yatırımcılara (182 milyon 750 bin) paylaşılacak.

Bu yazı ilk olarak Halkarz.net’te yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu