Haber

Pamukkale’de 60 milyon TL’yi bulacak dev spor yatırımına başlandı

Denizli’de, Pamukkale Belediyesi ilçede yaşayan gençlerin spor yapmasına imkan sağlamak amacıyla tesisleşme konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. 30 mahallede 30 halı saha, 4 basketbol ve 2 de tenis kortu yapımına başlandı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tesis konusunda yapılan yatırımın miktarının yaklaşık 60 milyon TL’yi bulacağını açıkladı.

Pamukkale’yi spor kenti yapmak için önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi, ilçede yaşayan gençlere yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Akköy ve Aktepe Mahallesi’nde FİFA standartlarında tabana sahip 2 nizami futbol alanı yapan Pamukkale Belediyesi, bu tesislere yenilerini ekliyor. İlçe genelinde gereksinim duyulan mahallelerde halı saha, basketbol alanı ve tenis kortu imaline başlandı. Proje çerçevesinde 30 mahallede 30 halı saha, 4 basketbol alanı ve 2 de tenis kortu inşa edilecek. Pamukkale Belediyesi, birinci etapta Korucuk, Gölemezli, Pamukkale ve Güzelpınar mahallelerinde çabucak akabinde da Belenardıç, Karakurt, Kocadere ve Goncalı’da çalışmalara başladı. Bu mahallelerdeki çalışmalar tamamlandıktan sonra başka mahallelerde çalışmalara devam edilecek. Yaklaşık 1 yılda 30 halı saha ile birlikte 4 basketbol alanı ve 2 de tenis kortu tamamlanarak Pamukkaleli gençlerin kullanımına sunulmuş olacak.

“Her şey gençlerimiz için”

Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki, ilçeyi spor kenti yapmak için çalıştıklarını söz ederek, “Pamukkale, turizm, sıhhat, tarih ve tarımın yanında sporla da tanınsın istiyoruz. Bunun için sporun en değerli ögesi olan tesisleşme konusuna büyük ehemmiyet veriyoruz. Kısa bir mühlet evvel FİFA standartlarında tabana sahip ve resmi amatör maçların oynandığı Akköy Stadı’nın açılışını yapmıştık. Aktepe mahallesindeki Akvadi Stadı’nda da çalışmalar tamamlandı. Ayrıyeten Aktepe Toplumsal Tesisleri’nde salon sporları ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İlçemizde yaşayan gençlerimizin spor yapmasına imkan sağlayacak olan 30 halı saha, 4 basketbol sahası ve 2 de tenis kortunun yapımına da başladık. Yaklaşık 60 milyon TL’lik yatırımı gençlerimiz için yapıyoruz. Tüm alanların 1 yılda tamamlanmasını planlıyoruz. Birinci etapta 8 mahallemizdeki alanların imaline başladık. Öteki mahallelerde de çalışmalarımız devam edecek. Biz Pamukkale’nin geleceğini oluşturan gençlerimizin daha sağlıklı bir gelişme içinde olmalarını ve makûs alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak istiyoruz. Bu tesislerimizin vatandaşlarımıza güzel olmasını diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu