Haber

Özgür Özel: Herkesi darbe girişimine tepki göstermeye davet ediyoruz

CHP Lideri Özgür Özel, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın görev süresinin azaltılmasına tepki gösterdi.

Özel, sosyal medya hesabından videolu açıklama yaptı: “Bu darbe girişimine karşı direneceğiz, mücadele edeceğiz. Herkesi bu darbe girişimine karşı direnmeye, mücadele etmeye, tavır almaya ve tepki göstermeye davet ediyoruz!” İfadeleriyle paylaştı.

Özgür Özel konuşmasında, Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay hakkında iki kez hak ihlali kararı verdiğini, mahkemenin ve Yargıtay’ın bu karara uymayarak Atalay’ı tahliye etmediğini hatırlatarak, “Başkan neredeydi” dedi. Şu anda karar okunurken bu Meclis’in haklarını, kanunlarını kim savunacak?” ? Birleşik Arap Emirlikleri’nde. Okudukları kararla Meclisi ve milleti ayartıyorlar. Meclis Başkanına neden hala bu kararı okutmuyorsunuz diye soruyorlar. Ve böyle bir karar okundu” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’un kararın Meclis’te olmadığı süre içinde okunmasını istediğini savunan Özel, “Meclis Başkanı, ‘Ah, ben yokken bu karar okunsun’ dedi. Yetkiyi Bekir Bey’e verdi, Bekir Bey de harekete geçerken kararı okuttu. Güya öyle.” “Kendisini utanç ve rezillikten kurtaracaktır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde başınızı gömdüğünüzde, büyük hukuksuzluğu, Meclis’e saygısızlığı, size yapılan saygısızlığı görmüyor musunuz?” dedi.

DETAYLAR GELİYOR…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu