Haber

Osmaniye’de 1000 depremzede tren vagonlarında ağırlandı

OSMANİYE’de yaklaşık 1000 depremzede yataklı vagonlarda ağırlanıyor. Depremden en çok etkilenen çocuklar ise arkadaşları ve oyuncakları ile oynayarak depremin etkisini unutmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı 10 ilden biri olan Osmaniye’de bazı bölgelerde enkaz kaldırma çalışmaları başlarken bazı bölgelerde kurtarma çalışmaları sürüyor. Evleri hasar gören veya yıkılan depremzedelerin bir kısmı AFAD tarafından şehrin farklı noktalarında kurulan çadırlarda kalırken, bir kısmı da Osmaniye Tren Garı’na konuşlandırılan 14 yataklı vagonda ağırlanıyor.

Tedirginlik dolu anları anlatan bir vatandaş, “Evimizde ufak tefek şeyler var ama can kaybı yok, mal önemli değil. Şu an tren vagonlarında kalıyoruz. Allah devletimizin, devletimizin yardımcısı olsun. .” “Çok şükür ölüm yok. Çok şükür çıktık. Tabii zorlandık, korktuk. Boynumuz kıldan ince çok şükür. Deprem sonrası tren istasyonuna geldik” dedi. . Sarsıntı anında işyerinde olduğunu belirten bir vatandaş, ani bir hareketle dışarı çıktıklarını ve çok korktuklarını belirterek, “Depremi sağ salim atlattık. Osmaniye tren istasyonuna geldik ve tren istasyonunda kalıyoruz. vagonlar buraya.”

Depremden etkilenen çocuklar da çok korktuklarını belirterek yaşadıkları anları anlattı. Çocuklar, tren istasyonundaki vagonlarında arkadaşlarıyla ya da telefon ve oyuncakları ile oyun oynayarak vakit geçirdiklerini ve rahat ettiklerini ifade ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu