Haber

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Murat Köse Hangi Partiden?

Mamak Belediye Lideri Murat Köse, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Mansur Yavaş ile ortalarındaki polemikle bilinen Köse, uzun yıllardır partide misyon alıyor. Belediye liderin hayatı ve siyasi mesleği ise pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Pekala Murat Köse kimdir, kaç yaşında, nereli? Murat Köse hangi partiden? İşte Mamak Belediye Başkanı’nın siyasi kariyeri.

Murat Köse Kimdir?

Murat Köse, 1968 senesinde Ankara’nın Mamak ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara Abidinpaşa’da tamamlayan Köse, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Daha sonra, Konya Selçuk Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında ”Başkanlık Sistemi” üzerine yüksek lisans çalışması yaptı.

Doktora çalışmasını, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü’nde Kent Sosyoloji alanında yaptı.

Murat Köse’nin Siyasi Kariyeri

Murat Köse, akademik mesleğinin yanında AK Parti Mamak teşkilatında çalışmalara başladı. Daha sonra AK Parti Çankaya İlçe Lideri olarak vazife aldı.

2003’ten 2009 yılına kadar Ak Parti Ankara il Teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2014 senesinde ise AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

2015 senesinde yapılan genel seçimlerine AK Parti’den Ankara milletvekili adayı olarak katıldı. Bir sene ABD Chicago, Illinois Üniversitesi’nin sosyoloji kısmında çalışmalar yaptı. 2019 yılından beri Ankara Mamak ilçesi belediye lideri olarak vazife almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu