Haber

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani: “Sırp polisi ve ordusu bir daha asla Kosova topraklarına ayak basmayacak”

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Sırp yönetiminin Kosova’ya güvenlik gücü konuşlandırma açıklamalarına tepki göstererek, “Sırp polisi ve ordusu bir daha asla Kosova topraklarına ayak basmayacak” dedi.

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Sırbistan Başbakanı Ana Brnabiç’in Kosova’ya güvenlik gücü konuşlandırılmasına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Sırp polisi ve ordusunun Kosova’ya ayak basmayacağını söyleyen Osmani, “Sırp polisi ve ordusu bir daha asla Kosova Cumhuriyeti topraklarına ayak basmayacak. Sırbistan’ın hegemonik hayali asla gerçekleşmeyecek. Sırbistan’ın açık polis ve askeri tehdidi” Saldırganlık bu ülkede. Hegemonik zihniyetin devam ettiğini gösteriyor. Sırbistan bu zihniyetten vazgeçmelidir. Demokratik dünya bu zihniyete 1999’da ağır bir darbe indirdi” dedi.

Kosova polis memurlarına yönelik saldırıyı kınayan Osmani, saldırganların adalet önüne çıkarılması gerektiğini de belirterek, “Kosova polisini yaralayan saldırı, Kosova’nın egemenliğine ve anayasal düzenine yönelik bir saldırıdır.” – PRİŞTİNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu