Haber

Hızlı tren Gaziantep’e müjdeli haber

GAZİANTEP (İGFA) –Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bir dizi programa katılmak üzere gittiği Gaziantep’te Şahinbey 100. Yıl Tünelleri Aydınlatma Töreni’ne katıldı.

Törende açıklama yapan Bakan Uraloğlu, proje bedeli 1 milyar lira olan Şahinbey 100. Yıl Tünelleri ile; Kuzeyden güneye direkt akışın sağlanmasıyla vatandaşlarımızın zamandan ve yakıttan tasarruf edeceğini, trafik gerginliğinden kurtulacağını söyledi.

Bakan Uraloğlu, tünelde incelemelerde bulunurken, Gaziantep’te yapılan ulaşım yatırımlarına bir yenisinin daha ekleneceğini belirtti.

“Şimdi sıra hızlı trene geldi” diyen Bakan Uraloğlu, “Gaziantep’i hızlı trenle buluşturuyoruz. Mersin, Adana, Osmaniye ve Gaziantep’te hızlı tren çalışmalarına başladık. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah 2028 yılından önce hızlı trenler de Gaziantep’e kazandırılmış olacak.” Hızlı treni getireceğiz. Basra Körfezi’nden Ovaköy sınır kapısına kadar gelecek bir kalkınma yolumuz var. Hem karayolu hem de demiryolu ile Gaziantep’ten geçecek. Böylece Gaziantep’in yükünü her köşeye daha rahat taşıyabileceğiz. Gaziantep için başka neye ihtiyacınız var? Amanos, “Tünellere ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bunların ihale sürecini başlattık. Yıl sonuna kadar ihalesini yapacağız.” dedi.

KONUŞMAK DEĞİL EYLEM ÜRETİYORUZ

Türkiye’nin ulaşım ağında titizlikle çalıştıklarını belirten Bakan Uraloğlu, “Biz söz söylemiyoruz. AK Partili belediyelerle birlikte eylem üretiyoruz. Yukarıda hayat varken siz aşağıda çalışacaksınız. Gaziantep’e daha iyi hizmet edelim.” “Şahinbey 100. Yıl Tünelleri ile; kuzeyden güneye doğrudan akış sağlanarak vatandaşların zamandan ve yakıttan tasarruf etmesinin yanı sıra trafik gerginliğinden de kurtulacağını belirtti.

Bakan Uraloğlu ayrıca tünelin 1 adet Araç Acil Geçiş Tüneli ve 2 adet Yaya Acil Geçiş Tüneli alanıyla da hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu