Haber

Hiç böyle olmamıştı! Yüzbinlerce öğretmenin beklediği gün geldi çattı.

Öğretmen adaylarının merakla beklediği gün geldi çattı. Bugün 103 branşta 45 bin öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlahiyat sınav sonuçları açıklanan 45 bin öğretmenin atamalarının Mayıs ayında yapılacağını duyurdu.

EN YÜKSEK KONTENJAN SINIF ÖĞRETMENLERİNDE

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlik atamalarına esas 103 alandan atama yapılacağını kaydetti. “45 bin öğretmen alımı için sınıf öğretmenliği için 7 bin 878, rehberlik için 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliği için 3 bin 269, ilköğretim matematik için 2 bin 656, din kültürü ve din kültürü için 2 bin 604 kontenjan ayrıldı.” etik.”bilgisini paylaştı.

“BİR SEFERDE EN YÜKSEK ÖĞRETMEN ATAMASI”

Atamanın bir seferde yapılan en yüksek atama olduğunu vurgulayan Bakan Özer, şunları söyledi:

“Bir seferde en fazla öğretmen ataması 45 bin öğretmen ataması oldu… Bir yılda belki bu sayıdan daha fazla öğretmen ataması yapıldı ama bir seferde en fazla öğretmen ataması yapıldı.”

RANDEVULARIN YARISINDAN FAZLASI SARSMA BÖLGESİNE

Deprem bölgeleriyle ilgili konuşan Bakan Özer, şunları söyledi: “Yeni atanan öğretmenlerin yüzde 50’den fazlası yani 22 bin 500’den fazla öğretmenle başta Hatay olmak üzere bu depremden etkilenen 10 ilimize yük bindireceğiz.”kelimeleri kullanmıştı.

arabanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu