İş

Expedia Group, Mayıs 2024’ten itibaren Ariane Gorin’i yeni CEO olarak atadı

SEATTLE – Expedia Group, Inc. (NASDAQ:EXPE), Ariane Gorin’in 13 Mayıs 2024 itibarıyla CEO olarak göreve başlayacağını duyurdu. Şu anda Expedia for Business Başkanı olan Gorin, 2020’den bu yana görevde olan Peter Kern’in yerini alacak. Kern, geçiş sürecine yardımcı olmak üzere Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam edecek.

Gorin, 2013 yılından bu yana Expedia Group’ta çeşitli yönetici pozisyonlarında görev aldı ve en önemlisi B2B segmentinin 2023 yılında bir önceki yıla göre %33 gelir artışı sağlamasına öncülük etti. Expedia İş Lideri olarak görev yaptığı süre boyunca şirketin küresel tedarik ortağı kümesini, reklamcılık işini ve B2B iş ortağı ağını yönetti.

Expedia Group Yönetim Kurulu Lideri ve Kıdemli Müdürü Barry Lisanlar, Gorin’e olan güvenini, Gorin’in son on yıldaki örnek liderliğine değinerek dile getirdi. Gorin, şirkete liderlik etmekten onur duyduğunu ve Kern ile küresel ekibin attığı temeller üzerine daha fazla büyümeyi sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Kern, şirketi önümüzdeki on yıllar boyunca sektöre liderlik edecek konuma getiren iddialı bir dönüşüm döneminde Expedia Group ekibinin dayanıklılığını övdü. Kern, Gorin’in özellikle B2B işinin yönetimindeki liderlik becerilerini övdü ve Gorin’i Lider Yardımcılığı görevinde desteklemeyi sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Basın bülteninde ayrıca şirketin Expedia®, Hotels.com® ve Vrbo® gibi tüketici markaları ve One Key™ sadakat programıyla herkes için her yerde seyahati güçlendirme konusundaki kararlılığı da vurgulandı. Basın bülteninde yer alan ileriye dönük beyanlar mevcut yönetim varsayımlarına dayanmaktadır ve risklere ve belirsizliklere tabidir.

Bu liderlik değişikliği duyurusu Expedia Group’un basın bültenine dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Expedia Group, Inc. (NASDAQ:EXPE) yeni CEO’su olarak Ariane Gorin’i memnuniyetle karşılıyor, şirketin mali durumu ve piyasa performansı yatırımcılar için hayati önem taşımaya devam ediyor. Gorin’in gelir artışını artırma konusundaki geçmişi, şirketin stratejik girişimleriyle birleştiğinde gelecekteki finansal beklentilere zemin hazırlıyor.

InvestingPro verilerine göre Expedia Group’un piyasa değeri 22,14 milyar ABD dolarıdır ve bu da onun seyahat endüstrisindeki önemli varlığını yansıtmaktadır. Şirketin Fiyat/Kazanç (F/K) oranının 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla son on iki aylık düzeltmeler yapıldığında 20,2 gibi cazip bir seviyede olması, hisse senedinin yakın dönem kârına kıyasla makul bir değerlemeyle işlem görebileceğini gösteriyor büyüme. Bu aynı zamanda bire bir dönemdeki 0,27’lik PEG oranıyla da destekleniyor, bu da hisse senedi fiyatına kıyasla kâr artışı potansiyeline işaret ediyor olabilir. Ek olarak Expedia, son on iki ayda %86,91’lik etkileyici bir brüt kar marjı sergiledi ve bu, satılan malların maliyetini muhasebeleştirdikten sonra gelirin önemli bir kısmını elinde tutabildiğini ortaya koydu.

InvestingPro İpuçları, Expedia yönetiminin proaktif olarak hisseleri geri satın aldığını ortaya koyuyor; bu da şirketin değerine olan inancın bir işareti olabilir. Ayrıca şirketin net gelirinin bu yıl artması bekleniyor ve altı analistin gelecek dönem için tahminlerini yukarı yönlü revize etmesiyle mali görünüm olumlu görünüyor. Daha derinlemesine bilgi arayan yatırımcılar için InvestingPro platformunda 12 InvestingPro İpucu daha bulunmaktadır. 2 yıllık abonelik için kullanıcılar SFY24veya 1 yıllık abonelik için SFY241Kupon kodunu kullanarak ekstra %10 indirim kazanabilirler.

Gorin’in liderliğinde Expedia Group, rekabetçi seyahat endüstrisindeki güçlü finansal ölçümlerinden ve stratejik liderliğinden yararlanmaya devam edebilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu