Ekonomi

Enerjisa Enerji, Eşarj’ın tamamını satın aldı

Enerjisa Power, iştiraki olan elektrikli araç şarj istasyonu işletmecisi Eşarj’ın tamamını satın alarak bünyesine kattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Eşarj, kurduğu 360 derecelik ilk istasyonla 60’tan fazla şehirde 400’den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 600’den fazla şarj istasyonuyla hizmet vermeye devam ediyor. kilovat (kW).

2018 yılında Eşarj’ın çoğunluk hisselerini satın alarak şirketin yönetimini devralan Enerjisa Power, 2021 yılında Eşarj’daki çoğunluk hissesini yüzde 80’den yüzde 94’e çıkardı.

Yatırım planı kapsamında son 2 yılda 250 milyon TL yatırım yapan Enerjisa Power, yıl sonuna kadar 81 ilde en az 1 DC olmak üzere toplam 1000 istasyon kurmak için Eşarj ile çalışmalarını sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Power CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, herkes için daha yaşanabilir bir gelecek sağlayacak adımların da öncüsü olmak için çalıştıklarını belirtti. Türkiye Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ekosistemi olarak ve bu ekosistemde oyun kurucu firmaların tam ortasında yer almak. :

“Tüm çalışmalarımızı inovasyon ve dijitalleşme üzerine yapıyoruz. Bu noktada yaptığımız yatırımlarla ekosistemimizi güçlendiriyor ve Türkiye’deki elektrikli araç ekosistemindeki iddiamızı ortaya koyuyoruz. Bu satın alımı da bunun bir kanıtı olarak görebiliriz.”

haberakkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu