Haber

Elazığ’da Kafes 37 operasyonunda 20 şüpheli tutuklandı

Elazığ’da Kafes 37 operasyonunda 20 şüpheli tutuklandı

ELAZIĞ – Polis gruplarının Elazığ’da suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 35 şüpheliden 20’si tutuklanırken, 10 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, cezaevinde bulunan Ömer Faruk Bulut liderliğindeki suç örgütüne yönelik Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda, şüpheliler ‘örgüt kurmak’ suçundan suçlu bulundu. suç işlemek, yağmalamak ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, kasten genel güvenliği tehlikeye atmak, kasten yaralama amacıyla kurulan örgüt. “6136 sayılı Kanuna aykırılık ile uyuşturucu madde üretimi ve ticareti” suçlarından gözaltına alınanlar arasında, “mala zarar verme, tehdit ve hakaret” suçları da yer aldığı öğrenildi. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından örgüt yönetici ve üyelerine yönelik operasyon düzenlendi. Ateşli silahların haksız menfaat sağlamak amacıyla kullanılarak ilde nüfuz yaratılması.Operasyonda 35 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.Teknik ve fiziki gözetim süresinde ve operasyon tarihinde 11 adet ruhsatsız tabanca, 13 adet şarjör ve 67 adet tabanca fişeği ele geçirildi. 8 adet ruhsatsız av tüfeği ve 28 adet tüfek fişeği, 19,77 gram kokain, 58 adet sentetik farmasötik madde, 13 gram esrar ele geçirilirken, bu kapsamda 1 adet hassas terazi ele geçirildiği, ayrıca çok sayıda hareket hazırlığının da emniyetin talimatıyla engellendiği belirtildi. organizasyon.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanarak adliyeye sevk edilen 35 şüpheliden 20’si tutuklanırken, 10 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu