Ekonomi

Ekonomistlere göre Fed’in bir sonraki hamlesi ne olacak?

 • 01

  Bloomberg’in 160 katılımcıyla gerçekleştirdiği ankette katılımcıların yüzde 49’u Fed’in bir sonraki hamlesinin faiz indirimi olacağını öngörürken, yüzde 32’si faizlerin 2024 yılına kadar artırılacağını belirtti. Yüzde 19 ise faizlerin olabileceğini söyledi. Fed’in 2024’te faiz artırımı

 • 02

  Eski New York Fed Lideri Bill Dudley, “Fed temel olarak şunu söylüyor: Buradan sonra daha fazlasını yapmak zorunda kalacağımızı düşünmüyoruz” dedi. “Powell, Fed’in çok şey yaptığından oldukça emin” dedi.

 • 03

  Bloomberg ABD Baş Ekonomisti Anna Wong, “Hem Fed Başkanı Jerome Powell hem de FOMC politika açıklaması genel olarak bize güvercin gibi geldi. “Yetkililerin Eylül toplantısından bu yana ekonomik sürprizleri olumlu yorumladığı yönündeki şahin yaklaşım göz önüne alındığında, tüm bunlar FOMC’nin faiz artışlarını uzun süre duraklatma eğiliminde olduğunu gösteriyor.”

 • 04

  Tahvil yöneticisi olarak bilinen yatırımcı Jeffrey Gundlach, resesyona ilişkin endişelerini yineledi ve Fed’in daha fazla hamle için kapıyı sonuna kadar açık bıraktığını söyledi. Gundlach’a göre tahvillerde yükseliş ihtimali güçlü.

 • 05

  Yüksek Frekans Ekonomisi ABD Baş Ekonomisti Rubeela Farooqi şunları söyledi: “Fed zafer ilan edecek konumda değil. “Bu, yetkililerin daha fazla sıkılaştırma seçeneklerini şimdilik masada tutacağı anlamına geliyor.”

 • 06

  BNY Mellon Investor Solutions’tan Sinead Colton Grant, Fed’in faiz artırımı ihtimalinin daha düşük olduğunu ve bu faiz artırımı için Aralık ayı olasılığını değerlendirdiklerini söyledi. Grant, bu olasılıkların gelecekteki bilgilere bağlı olacağını belirtti.

 • 07

  Barclay’s’ten Stephen Dainton, Fed’in sıkılaştırma döngüsünün sona ermesi senaryosunun pek olası görünmediğini, 25 baz puanlık bir artışın daha masada olabileceğini belirtti.

 • 08

  KPMG Baş Ekonomisti Diane Swonk, Fed’in zafer ilan etmediğini ve Aralık ayında kendilerinden bir hamle öngörmediklerini belirtti. Swonk, Fed’in bir sonraki atılımının 2024’ün ilk yarısında olabileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu