Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “6 can kaybı 53 yaralı var”

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “6 can kaybı 53 yaralı var”

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 53 kişinin yaralandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Endonezya ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Taksim’de yaşanan patlamaya ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Bugün saat 16.20 sularında İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı akında vefat eden kardeşlerime Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hain akının çabucak ardından olay mahaline emniyet ve sıhhat üniteleri sevk edilmiş, yaralılarımızın hızla etraf hastanelere intikali sağlanmıştır. Devletimizin ilgili üniteleri bu kalleş saldırın faillerini ve gerisindeki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır. Milletimiz İstiklal Caddesi’ndeki olayın önündeki ve ardındaki tüm unsuları ile ortaya çıkartılarak faillerin hak ettikleri formda cezalandırılacağından emin olsunlar” ifadelerini kullandı.

Saldırıda yaşanan can kaybı ve yaralı sayılarını da açıklayan Erdoğan, “İstanbul Valimizden aldığım bilgiye nazaran 4’ü olay yerinde 2’i hastanede hastane olmak üzere 6 vefat kelam konusu. Yaralı sayımız ise 53. Hastanelerde gerekli müdahaleler yapılıyor. Zannediyorum kısa vakitte bu vatandaşlarımız da taburcu edilecektir” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu