Haber

Çin’den 82 Kişilik Kurtarma Ekibi Adana’ya Ulaştı

ADANA, 8 Şubat (Xinhua) — Çin’den 82 kişilik bir kurtarma ekibi bugün Adana Havalimanı’na ulaştı. Depremin vurduğu bölgelerdeki kurtarma çalışmalarına yardımcı olacak grup, Air China charter uçuşuyla 8 bin kilometreden fazla yol kat etti.

Saat 04.30’da Türkiye’ye iniş yapan Çin kurtarma timi başkanı Zhao Ming’in verdiği bilgiye göre, yerel koşulları değerlendiren Çin kurtarma timi, Türkiye’deki Çin Büyükelçiliği, yerel yönetim ve ilgili BM kuruluşlarıyla uyum sağladı. hızla tahliye edildi ve gerçekleştirildi. aktarma çalışmalarına başladı.

Arama kurtarma çalışmalarını yürüten grup, mevcut kurtarma çalışmalarının gidişatına bağlı olarak, görev alanını araştırmak ve kamp kurmak için güvenli ve uygun yerler seçmek üzere bir kurtarma ekibi göndermeyi planlıyor.

Çin’in lider yardımcısı Wang Mo, “Birleşmiş Milletler onaylı bir Ağır Kentsel Arama ve Kurtarma Ekibi olarak Çin kurtarma ekibi, mükemmel personel ve kaynaklarla donatılmıştır ve aynı anda iki farklı çalışma sahasında arama ve kurtarma operasyonları yürütebilir.” dedi. Kurtarma ekibi. Wang, “Varıştan sonra ekip, sesli ve görüntülü yaşam dedektörleri, tıbbi ekipman ve kurtarma köpeklerini afet bölgesine götürecek ve hemen arama kurtarma operasyonlarına başlayacak” dedi.

Son açıklamalara göre, iki büyük sarsıntının ardından ölü sayısı 6 bin 234’e, yaralı sayısı 37 bin 11’e yükseldi.

Türkiye’deki Çin Büyükelçiliği, Xinhua’ya şimdiye kadar rastgele bir Çin vatandaşının öldüğüne dair bir bilgi olmadığını söyledi.

haber-maden.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu