Haber

CHP’li Yıldırım Kaya’dan YÖK Başkanı’na çağrı: “Üniversiteli Öğrencileri Seçim Döneminde Evlere Kapatıp AKP’li Olmayın”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, YÖK Lideri Erol Özvar’a “Seçim döneminde üniversite öğrencilerini evlerine kapatarak AKP’nin direği olmayın” çağrısında bulundu.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile YÖK Başkanı Erol Özvar’ı aradı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremin ardından alınan kararla üniversitelerde yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatan Kaya, yaptığı açıklamada; Vakit kaybetmeden eğitim başlamalıdır” dedi. Kaya, videoyu “Seçim döneminde üniversite öğrencilerini lojmanlara kapatarak AKP’nin direği olmayın” notuyla paylaştı.

“ÜNİVERSİTELERİN KAPATILMASI YÖK CUMHURBAŞKANLIĞININ İFLAS ETTİĞİNİN GÖSTERGESİDİR”

CHP’li Kaya’nın açıklaması şöyle:

“YÖK Başkanı Erol Özvar size son kez çağrı yapıyorum. Üniversitelerin kapanması YÖK Başkanlığı’nın artık iflas ettiğinin göstergesidir. Artık yüz yüze eğitim ve öğretim vakit kaybetmeden başlamalıdır.

“BU ÇOCUKLARIN BU ÜLKENİN GELECEĞİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Üniversiteye giden çocuklarımız haykırıyor: ‘Pandemi döneminde bir buçuk yılımız gitti, şimdi bir yıl daha kaybedildi ve hiçbir şey öğrenmeden üniversiteyi bitireceğiz.’ Muhtemelen ‘Üniversiteye gerek kalmadan cumhurbaşkanı bile olunur’ diyeceksiniz. Ama biliyoruz ki bu çocuklar bu ülkenin geleceğidir. Vakit kaybetmeden eğitime başlanmalıdır.

“Milli Eğitim Bakanı da senin kadar akıllı değil mi?”

Eğitim yapılamıyorsa ilkokul, ortaokul ve liselerde yapılamaz. Milli Eğitim Bakanı sizin kadar akıllı değil mi? Neden deprem bölgesinde bile yavaş yavaş eğitime geçiyor ve siz hala sessizsiniz? Nedenini biliyoruz. Siyasi iktidarı korumak için, öğrencilerin bir araya gelmemesi için eğitim dünyasından koptunuz. Son çağrım üniversitelerdeki profesörlere, rektörlere ve dekanlaradır. Susma, sustuğun sürece sıranın sana geleceğini unutma!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu