İş

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Hedef Holding A.Ş. (HEDEF)

Hedef Holding, İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile Hedef Yatırım Bankasının paylarının devrine ilişkin pay devri sözleşmesinin imzalandığını ve gerekli izinlerin alınmasına teminen BDDK’ya başvuruda bulunulmasının ardından, ilgili payların devrine ilişkin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından gerekli iznin verildiğini duyurdu.

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR)

Europower, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerçekleştirilen UEDAŞ 24-110 ihale kayıt numaralı “Uedaş 2024 Yılı 6. Etap Yatırım Malzemeleri Alımı (Beton Köşk-Hücre) İşi” konulu ihaleye girdiği ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olduğu bildirilmişti. Sözleşme baz bedeli KDV hariç 2.920.000 dolar olarak açıklandı.

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GESAN)

Girişim Elektrik, CEEC Anhuı No.1 Electrical Energy şirketinin Adana Şubesi ile 4,9 milyon dolar bedelli “Rixos Hotel Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali Projesi” için anlaşma sağladı.

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR)

Meditera, paylarında oluşabilecek likidite sorununun yatırımcıları olumsuz yönde etkilememesi amacıyla, Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda likidite sağlayıcılık uygulamaları çerçevesinde Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. ile Likidite Sağlayıcılık hizmeti anlaşması imzaladı. Likidite Sağlayıcılık işlemlerine, Borsa İstanbul A.Ş.’nin iznini takiben başlanması planlanmaktadır.

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş. (ARDYZ)

ARD Grup, “T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı AB Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Hizmet Alımı” işi kapsamında 5 personel istihdamıyla kurum bünyesinde mevcutta yürütülen veya yeni sunulacak e-devlet dönüşümü ve/veya alt yapısı ile ilgili bilgi ve iletişim teknolojileri hizmetlerinin devamlılığının sağlanması kapsamında, kurumun yürürlükteki ilgili yönetmeliğine, mevzuatına ve iş süreçlerine uygun olarak sürdürülebilir sistemin sağlanması için yazılımın güncellenmesi, gerekli görülen entegrasyonların sağlanması, eğitim ve teknik destek verilmesi, uygulama yaygınlaştırma çalışmalarının yapılması, bakım ve idame hizmetleri” projesi için 15.03.2024 tarihinde açılan ihaleye en uygun teklif firmamız tarafından verilmiş olup TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile 7.895.088 TL (KDV Hariç) bedel ile ihale sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

Arçelik A.Ş. (ARCLK)

Whirlpool Corporation ve Arçelik’in Avrupa faaliyetlerinin Arçelik kontrolü altında birleştirilmesi ve Whirlpool Corp’ın MENA bölgesindeki faaliyetlerinin devralınması işlemleri kapanışı gerçekleşti.

VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ)

VBT Yazılım, Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Ana Sistem İşletim Sistemi Yönetim Yazılımı” temini konusunda anlaştı. Sözleşmenin toplam bedeli 538.069,41 dolar olarak açıklandı.

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KZBGY)

Kızılbük GYO, Marmaris’te bulunan Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde 1 Mart – 31 Mart 2024 tarihleri arasında 283 adet devre mülkün satışının gerçekleştiğini ve bu satışlardan 142.931.601 TL ön satış cirosu elde edildiğini bildirdi.

Projede bugüne kadar toplam 26.919 adet devre mülk satışı gerçekleştirilmiş olup sözleşmesi yapılmıştır. Şirket, yapılan devre mülk satışlarına ilişkin toplam KDV hariç 5.775.688.888 TL ön satış cirosu elde edildiğini açıkladı.

VBTS kapsamında işlem görecek hisseler

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KAPLM payları 02/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

BSOKE, DITAS ve YKSLN payları 02/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu