Teknoloji

Bill Gates: Yapay Zeka Özel Ders Verecek!

Son zamanlarda haberlerimizde sıkça konu olmaya başladı. yapay zeka teknolojileri hızla hayatımızın her alanına entegre oldu. Öyle ki günümüzde yapay zeka teknolojileri ile fotoğraf çizmek ya da yazı yazmak bile mümkün. Ama görünen o ki yapay zeka çok daha fazlasına hazırlanıyor. Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates‘ın açıklamaları çok ilginç.

ABD’de düzenlenen bir etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında Bill Gates, “ Yapay zeka, herhangi bir insanın yapabileceği kadar iyi bir öğretmen olma becerisini elde edecek.Konuşmasının devamında sözlerini detaylandıran Gates, günümüzde kullanılan ChatGPT gibi yapay zeka botlarının, ” inanılmaz bir akıcılıkGates’e göre yapay zeka bir gün çocuklara yardım edecek. okuma yazma öğretebilirkapasiteye ulaşacaktır.

18 ay içinde olabilir

Bill Gates’in açıklamalarına göre yapay zeka araçları, 18 ay içinde okuma yazma öğretme kapasitesine sahip olacaklardır. Ancak yapay zekanın gücü bununla sınırlı kalmayacak. İş adamı, bundan sonraki aşamada yapay zekanın matematik öğretmek için kullanılacağını belirtti. 2 yıllık bir süreçten bahseden Gates, matematiksel hesaplamaların her zaman karmaşıkyapay zeka araçlarının bunun için özel olarak eğitilmesi gerektiğinden bahsediyor.

Özel ders verecek!

Bill Gates, yapay zekanın üçüncü aşamasında özel ders verebilir haline geleceğini söylüyor. Üstelik bu özel ders bireysel olarak değil, sınıf çapında bir öğrenci kitlesi için olacaktır. Ama bunların daha uzun yıllar olduğunu belirteyim. İlerleyen yıllarda yapay zeka hünerlerini gösterecek. belirleyici olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu