Haber

Arabasını parlattı ve polisin dikkatinden kaçamayan bir siren sistemi kurdu.

Konya’da aracına ikaz verip siren sistemi takarak trafikteki diğer araçları sıkıştırarak, geçiş hakkını kullanmak adına trafiği ve diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atarak; Usulsüz bir şekilde abartılı bir egzoz ve havalı süspansiyon sistemi takarak teknik değişiklikler yapan sürücü, polis ekiplerinin elinden kurtulamadı. Polisin dikkati üzerine durdurulan sürücü 9 bin 951 lira para cezası ile cezalandırıldı ve ehliyetine 2 ay süreyle el konuldu.

Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Mevlana Caddesi’nde görev yaparken, siyah renkli bir aracın abartılı egzoz yaparak çevreyi rahatsız ederek gittiğini ve ön panjurda kapalı flaşör olduğunu fark ederek, aracı takip ettiler.

Trafik ekiplerinin takip ettiği araç Mevlana Caddesi Kurtuluş Savaşı Şehitliği önünde durduruldu. NI isimli kişiye ait araçta yapılan incelemede, Flaşör ve Siren Tertibatı, Uzaktan Kumandalı Havalı Süspansiyon sistemi, Abart Egzoz ve Cam Sineması olduğu belirlendi.

NI Adı geçen kişiye, Teknik Değişimde Dengesizlik, Emniyet kemeri kullanmama, Abart egzoz, Flaşör ve siren donanımı, Cam sinema gibi hususlardan dolayı 9.951 TL ceza uygulandı. Ayrıca şahıs 100 ceza puanı doldurduğu için sürücünün evraklarına 2 ay süreyle el konulurken, eksikliklerin giderilmesi için tılsımla araç alındı.

KAYNAK: ZEKİ DURSUN – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu