Haber

ANKARA Kafes operasyonu kapsamında Bayğaralar organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 6 ilde eş zamanlı yürütülen ‘Kafes’ operasyonu kapsamında ‘Baygaralar’ organize suç örgütünün çökertildiğini ve 55 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından organize suçlarla mücadeleye ilişkin bir paylaşım yaptı. Buna göre; Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü koordinasyonunda, Adana merkezli 6 ilde eş zamanlı yürütülen ‘Kafes’ operasyonunda 55 şüpheli yakalandı. Ramazan Bayğara’nın başını çektiği ‘Baygaralar’ organize suç örgütü imha edildi. . Eş zamanlı baskınlarda 3 adet piyade tüfeği, 2 adet hafif makineli tüfek, 29 adet tabanca ve 7 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Şüpheliler 7 cinayet, 13 silahlı saldırı gerçekleştirdi; Ayrıca, borç konularında dava açmak ve mali menfaat elde etmek iddiasıyla haklarına ilişkin davalar başlatıldığı, çok sayıda işyerine korkutma ve gasp amacıyla saldırı yapıldığı, iş adamlarının ve işyerlerinin zorla ele geçirildiği, uyuşturucu kaçakçılığı ve dolandırıcılık faaliyetleri yapıldığı iddiasıyla haklarında dava başlatıldı.

Operasyonları yürüten polis memurlarını tebrik eden Yerlikaya, “Suç işinde kibirli davrananlara, halkımızın huzurunu bozanlara, organize suç örgütlerine ve çetelere hoşgörü göstermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim. Her büyüklükteki organize suç örgütlerini yok edin ve onları adalet önüne çıkarın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu