Haber

ANKAPARK’ı yalanlayan Mansur Yavaş’ın 160 milyon TL’ye sanal dinozoru oldu

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, ANKAPARK’ı açıkça yalanlayan Mansur Yavaş’ın yerel seçimlere 5 ay kala 160 Milyon 880 Bin TL’lik “Dijital Hayvanat Bahçesi” ihalesi yaptığını açıkladı. Özcan, Yavaş’ın Ankara halkının isteklerini göz ardı ettiğini söyleyerek, kentte çözülmesi gereken daha acil konuların olduğuna dikkat çekti.

HALKIN PARALARININ BOŞ OLDUĞUNU SAVUNDU

Milletin parasının boşa gittiğini savunan Yavaş, ANKAPARK’ın kaderini vatandaşların belirleyeceğini söyleyerek 23 Temmuz 2022’de anket yaptı. Anket sonuçlarına göre 20 bin 547 kişi ANKAPARK’ın “Yeşil Alan” olmasını isterken Yavaş, vatandaşların bu talebini görmezden gelerek ANKAPARK’ın çürümesine göz yumdu. ANKAPARK bu da yetmezmiş gibi borçlanma yetkisi olmasına rağmen “bakım ve onarımını biz yapacağız” bahanesiyle ABB Meclisi’nden 4 milyar liralık borçlanma yetkisi istedi. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, vatandaşın isteklerini göz ardı ederek halkın parasını çarçur eden Yavaş’a tepki gösterdi.

“DİJİTAL ZOO” İHALEYE TEPKİ ÇEKİLDİ

2019 yerel seçimleri öncesinde açılan ve 3 günde 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayan ANKAPARK’ın yağmalanmasına Ankaralıların gözünün içine bakıp göz yuman CHP’li ABB Lideri Mansur Yavaş, halkın parasını çöpe atmaya devam ediyor 5 seçimlere aylar kala. Ankara’nın bekleyen sayısız sorununa çözüm bulmaktan kaçınan Yavaş’ın, 160 Milyon 880 Bin TL’ye “Dijital Hayvanat Bahçesi” ihalesi yapması tepkilere neden oldu.

“ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİRÇOK SORUN GÖZALDIYOR”

Hakan Han Özcan, “Sayın Mansur Yavaş’ın, Ankara’nın en değerli vizyon projelerinden biri olan, 3 günde 1 milyon ziyaretçi ağırlayan ANKAPARK’ı 4,5 yılda nasıl çürümeye bıraktığını sadece Ankara değil tüm Türkiye biliyor. talanına göz yumuyor Sayın Mansur Yavaş 3 günde 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Ankara’nın en değerli vizyon projelerinden ANKAPARK’ın 4 buçuk günde nasıl çürümeye terk edildiğini sadece Ankara değil tüm Türkiye biliyor Yıllardır yağmalarına göz yuman Yavaş, Ankara’nın acil çözülmesi gereken birçok sorununu ısrarla görmezden geliyor. Geliyor. Uyarı ve davetlere bile kulak asmadı. 4 yıldır Ankara’ya hizmet etmeyen Yavaş ve Yarım yıldır, yerel seçimlere 5 ay kala kamuoyuna ‘çalışıyor’ gibi görünmeye çalışıyor. Ancak Yavaş, 160 Milyon 880 Bin TL değerinde ‘Dijital Hayvanat Bahçesi’ kurdu. Maalesef çöpe atıyor.” Yaptığı ihaleyle yine halkın parasını kazandı. ANKAPARK’ın çürümesine göz yuman Sayın Yavaş, 160 Milyon TL’ye sanal dinozor yaptırıyor.” dedi.

“ÇALIŞIYORUZ” İMAJINI YAŞATMAK İÇİN 160 MİLYONU DURDURDU

Göreve gelir gelmez ANKAPARK’ı “israf” olarak nitelendiren ve “kamunun zararına” yol açtığını iddia eden ABB Başkanı Mansur Yavaş, 4 buçuk yılda ANKAPAK’ı kullanılamaz hale getirdi. Daha sonra belediyeyi borç altına sokan Yavaş, belediyeden istediği borçlanma yetkilerini bahane olarak ANKAPARK’ın bakım ve onarımını bahane etti. Son 4 buçuk yıldır ANKAPARK’ı sadece siyasi malzeme olarak kullanan Yavaş, yerel seçimlere 5 ay kala inanılmaz bir adım atarak Ankaralıların parasını nasıl çarçur ettiğini bir kez daha gösterdi. ANKPARK’a yerleştirilen dinozorlardan bahseden Yavaş, son 4 buçuk yıldır Ankara’da bir çivi bile çakmadı. Bakımsızlıktan çökmeye başlayan kentin sorunlarını görmezden gelen Yavaş, kamuoyuna “Çalışıyoruz” imajını vermek amacıyla 160 Milyon 880 Bin TL’ye “Dijital Hayvanat Bahçesi” ihalesi açarak vatandaşın parasını çöpe attı. .

“SADECE ANKARA DEĞİL TÜM Türkiye BU GERÇEĞİ BİLİYOR”

Yavaş’ın Dijital Hayvanat Bahçesi Projesine tepki gösteren AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Sayın Mansur Yavaş’ın Ankara’nın en değerli vizyon projelerinden biri olan, 3 günde 1 milyon ziyaretçi ağırlayan ANKAPARK’ı nasıl 4 buçuk yılda çürür?” ?” Onun burayı terk ettiğini, yağmalanmasına göz yumduğunu sadece Ankara değil, bütün Türkiye biliyor. ANKAPARK, Yavaş için yalnızca siyasi bir malzeme haline geldi. Kamuoyuna “ata mirası” diye tanıttıkları yerin ağaçlarını bile sulayamıyorlardı. Bu yetmezmiş gibi çok eleştirdiler, çarptılar, çürümesine, yağmalanmasına izin verdiler. Göz yumdukları bölgeyi mazur göstererek, borçlanma yetkisi olmasına rağmen Belediye Meclisi’nden 4 milyarlık borçlanma yetkisi istedi. ANKAPARK’ı kaderine terk eden bu zihniyet yıllardır Ankara halkına hizmet etmemiştir. 4 buçuk yıldır Ankara’ya tek bir çivi bile çakılmadı. Türkiye Türkiye’nin başkenti dünya başkentleriyle yarışırken artık çökmeye başladı. Yavaş, Ankara’nın acil çözülmesi gereken birçok sorununu ısrarla görmezden geliyor. Uyarılara, davetlere bile kulak asmadı. 4 buçuk yıldır Ankara’ya hizmet etmeyen Yavaş, şimdi de yerel seçimlere 5 ay kala kamuoyuna ‘çalışıyor’ gibi görünmeye çalışıyor. Ancak Yavaş, “160 Milyon 880 Bin TL’lik ‘Dijital Hayvanat Bahçesi’ ihalesiyle maalesef yine halkın parasını çöpe atıyor.” dedi.

“HALKIN İSTEKLERİNİ GÖZALDI”

Özcan, “ANKAPARK’ın mahkeme kararıyla belediyeye devredilmesinin ardından ‘Ankapark’ın kaderini vatandaşlarımız belirleyecek’ diyerek 23 Temmuz 2022’de belediyenin resmi internet sitesinde bir anket gerçekleştirdik. Anket bugün hâlâ sitede yer alıyor. Harika bir katılım örneği olarak gösteriliyor.” Ankete 74 bin 281 kişi katıldı. Açıklanan sonuçlara göre 20 bin 547 kişi parkın ‘Yeşil Alan’ olmasını istedi. 14 bin 549 kişi hayvanat bahçesi olmasını istedi. Atatürk Orman Çiftliği olması yönünde 10 bin 448 kişi oy kullandı. 9 bin 596 kişi ‘Yeşil Alan’ olmasını istedi. spor yürüyüş alanı olmasını talep etti. 3 bin 444 kişi eğlence alanı yapılması yönünde oy kullandı. Vatandaşın isteklerini bile görmezden geliyorsunuz. “ANKAPARK’ın çürümesine göz yuman Yavaş Sayın, 160 Milyon TL’ye sanal dinozor yaptırıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu