Ekonomi

Analistler, kazançların açıklanmasından önce Netflix’in öngörülen mali hedeflerini artırıyor

Macquarie ve Guggenheim, şirketin 18 Nisan’daki kazanç açıklamasından önce Salı günü yayınladıkları raporlarda Netflix (NFLX) için fiyat tahminlerini artırdı.

Guggenheim, Netflix projeksiyonunu 600 dolardan 700 dolara yükseltirken, hisse senedinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam etti. Firma, büyük yayın hizmeti için kazanç tarihi yaklaştıkça yatırımcı iyimserliğinin güçlü olduğunu belirtti.

Guggenheim’ın güncellenmiş tahmini olan 6,8 milyon ve Visible Alpha konsensüsü olan 4,8 milyona kıyasla, ilk çeyrekte yeni abone kazanımı için piyasa tarafı tahminleri 8 milyon seviyesinde.

Firmanın analizi, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki uygulama indirmelerinde bir artış ve diğer küresel bölgelerdeki büyümede bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, çekirdek abone tabanının istikrarlı büyümesindeki belirsizliğe ve hesap paylaşımı için ücretlendirmenin başlamasından kaynaklanan potansiyel tek seferlik etkilere dikkat çekiyorlar.

Guggenheim hala “Netflix’in dünya çapındaki abone tabanında devam eden büyüme için önemli bir potansiyele sahip olduğuna” inanıyor.

Macquarie, Netflix için fiyat tahminini 595 dolardan 685 dolara yükselterek hisse senedi üzerindeki pozitif notunu korudu. Firma, Netflix’in daha katı hesap paylaşım kuralları uygulamasının yanı sıra reklam seçeneğinin devreye girmesinin 2023 mali yılında yaklaşık 30 milyon yeni aboneliğe katkıda bulunduğunu belirtti.

Firma, “Şirket yönetimi daha önce 100 milyondan fazla kullanıcının hesap şifrelerini paylaştığını hesaplamıştı, bu da bu politikanın 2024 tahmininde daha fazla etki yaratma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor” dedi. “Yatırımcıların kullanıcı başına ortalama geliri de izlemeleri tavsiye edilir: Netflix’in Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki kullanıcı başına geliri son çeyrekte yalnızca %2,5 arttı ve küresel olarak sabit kaldı – ancak, olası fiyat artışları ve reklam seçeneğinden elde edilen kazançların artması nedeniyle 2024 tahmininde kullanıcı başına gelirin artacağını öngörüyoruz.”

Sonuç olarak Macquarie, Netflix’i televizyon yayıncılığı pazarında “tartışmasız en iyi hizmet” olarak görüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu