Ekonomi

Ali Babacan: Gençler Aç Kalmamaya Dikkat Ediyor

Demokrasi ve Terakki (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gençlerle yaptığı sohbetin görüntüsünü paylaşarak, “Okumasını ve başarıya ulaşmasını beklediğimiz gençler, bırakın aç kalmayı, aç kalmamaya çalışıyor. Arkadaşlarıyla kahve içiyorlar.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bugün X hesabından gençlerle sohbet ederken çekilmiş bir fotoğrafını şu mesajla paylaştı: “Okumasını ve başarıya ulaşmasını beklediğimiz gençler, bırakın arkadaşlarıyla kahve içmeyi, aç kalmamaya da çalışıyor. “

Sohbet ettiği gence “Kimi şikayet ediyorsunuz?” sorusunu soran Babacan, “Erdoğan’dan, başka kim?” diye yanıt verdi.

Ali Babacan gençlere, “Bir cumhurbaşkanından ne beklersiniz, ne yapmalıdır?” diye sordu. “Vallahi hayat pahalı” ve “serbest piyasa” yanıtlarını alan Babacan, “Serbest piyasa istiyorsunuz değil mi? Kendisinde bu kadar kayırılan, zenginler olmamalı. Herkes eşit fırsatla çalışmalı, Sağ?” Sarmanın 55 lira olduğunu duyan Babacan, gençlere, “İçinde et yok. Ekmek arası patates. Karbonhidrat arası karbonhidrat.”

Gençlerin aylık 2 bin lira harçlık aldığını öğrenen Ali Babacan, şöyle konuştu: “Ayda 2 bin lira… Peki bu ayda 55 lira ise üç günde bir veya iki öğün yemek yiyorsun demektir. geri kalanı ise yalnızca bir sarmaya yetiyor, doğru mu?” “Bu sadece karnınızı doyurmak için. Peki bir kahve içip arkadaşlarınızla oturabilir misiniz?” dedi.

Bir genç, Babacan’a, “Az önce aldık, 105 liraydı. Alıyoruz, hemen bitiyor. Nasıl seçildi? Hala bana veriyorlar, ben de şaşırıyorum.” Babacan gençlere, “Neden veriyorlar biliyor musunuz? Ya en kötüsü olursa?” Gençlerin “Daha ne kadar kötüye gidebilir?” sorusu üzerine Babacan, “En iyisine hazırlanıyoruz inşaAllah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu